NASZE GIMNAZJUM III W WOJEWÓDZTWIE!

W dniu 21.03.2014. w Nowej Karczmie odbył się Finał Wojewódzki XV Gimnazjady Młodzieży Szkolnej w Piłce Ręcznej chłopców. W zawodach wzięło udział 6 najlepszych drużyny z województwa pomorskiego.

Nasza drużyna po losowaniu trafiła do grupy A z Nową Karczmą i Kwidzynem. Grupa B to Tczew, Żukowo, Kołczygłowy.

Pierwsze spotkanie z Nową Karczmą drużyna wygrała 19:16. W drugim meczu z Kwidzynem losy spotkania ważyły się do ostatnich sekund, spotkanie zakończyło się remisem 14:14. Zdobywając 3 punkty w grupie czekaliśmy na mecz między Nową Karczmą i Kwidzynem. Niestety na nasze nieszczęście drużyna z Kwidzyna wygrała to spotkanie 20:13.

Tak więc o kolejności w grupie decydowały bramki i dzięki lepszemu bilansowi bramek drużyna z Kwidzyna zajęła 1miejsce. Gimnazjum 17 Gdańsk zajęło 2 miejsce i pozostała NAM gra o brązowy medal.

Przeciwnikiem naszej drużyny była drużyna z Żukowa, którą w tym spotkaniu pokonaliśmy i zdobyliśmy 3 miejsce w FINALE WOJEWÓDZKIM XV GIMNAZJADY MŁODZIEŻY SZKOLNEJ.

Po zawodach pozostaje duży niedosyt drużyna nie przegrała żadnego spotkania i była przygotowana do walki o najwyższe laury. Niestety nie zawsze sport jest sprawiedliwy J.

Ostateczna kolejność:

1. GIMNAZJUM 3 TCZEW
  2. GIMNAZJUM NR 2 KWIDZYN
  3. GIMNZAJUM NR 17 GDAŃSK
  4. GIMNAZJUM NR 2 ŻUKOWO
  5. GIMNAZJUM NOWA KARCZMA
  6. GIMNAZJUM KOŁCZYGŁOWY

Zespół wystąpił w składzie:

Michał Polachowski, Adrian Szypniewski, Maciej Ćwik, Wiktor Gliński, Leszek Szkudlarek, Marcin Wilkowski, Michał Sokołowski, Michał Sliż, Benedykt Suchomski, Szymon Dorada, Michał Frańczak, Aleksy Pachura, Mateusz Gurdziński, Dawid Mach, Damian Kurowski, Daniel Blum, trener : Tomasz Gacyk

2011 ZKPIG13 - NASZE GIMNAZJUM III W WOJEWÓDZTWIE!.