III Międzyszkolny Festiwal Nauki

16 marca odbył się w naszej szkole III Międzyszkolny Festiwal Nauki, w którym uczestniczyli uczniowie z klas 3. i 4. gdańskich szkół podstawowych.

W czasie tego wydarzenia uczniowie mogli zetknąć się z różnymi zagadnieniami naukowymi z dziedziny chemii, biologii, geografii, informatyki, matematyki czy fizyki, zobaczyć jak wiedza naukowa przydaje się w życiu i ile zabawy może z niej wynikać.

Wśród uczniów rozlosowano nagrody rzeczowe, a najaktywniejsze klasy dostaną nagrody, którymi są vouchery do EduParku, Centrum Hewelianum oraz EduFun.

Impreza bardzo spodobała się naszym gościom, zarówno tym młodszym, jak i starszym, którzy przybyli do nas z Centrum Edukacji Nauczycieli.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego sukcesu!

Serdecznie podziękowania dla naszych sponsorów:

Impreza objęta patronatem merytorycznym Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku.

Trwa ładowanie zdjęć...

Miło nam poinformować, że w I turze III Międzyszkolnego Festiwalu Nauki, który odbył się16 marca 2017r. największą liczbę punktów w przeliczeniu na jednego ucznia otrzymała klasa 4B z SP 49 i w nagrodę otrzyma voucher grupowy do EduFun, natomiast w II turze klasa 4B z SP 92 – voucher grupowy do Centrum Hewelianum. Serdecznie gratulujemy:)

Festiwal Matematyki i Nauk Ścisłych 2015

Rok 2015 został przez Sejmik Województwa Pomorskiego ogłoszony Rokiem Matematyki na Pomorzu. Nasze Gimnazjum dołączyło się do tej inicjatywy organizując  12 marca "Festiwal Matematyki i Nauk Ścisłych". Wzięły w nim udział klasy 5. i 6. z SP 80, SP 49, SP 5, SP 24, SP 79. Uczniowie mogli zapoznać się z łamigłówkami matematycznymi, grami logicznymi (Dziękujemy firmie Rebel.pl za pomoc w przygotowaniu gier do Festiwalu), kodowaniem, wzorem Picka. Składali bryły ze słomek i papieru, oglądali przez mikroskop przygotowane preparaty, wzięli udział w zajęciach Edukacji dla Bezpieczeństwa. Zaznaczali na mapie i globusie podane szerokości i długości geograficzne, zapoznali się z budową komputera i zobaczyli jak taki sprzęt zmontować samodzielnie. W jednej z sal można było zapoznać się z prostym, a zarazem łatwo dostępnym systemem do konstruowania robotów Lo Fi Robot.

W trakcie Festiwalu uczniowie wyposażeni w karty uczestnika, zdobywali kolejne punkty. Nagrodę dla najaktywniejszej klasy zdobyła klasa Vb z SP 79. Nagrodą jest wyjście do Centrum Hewelianum na wystawę "Łamigłówka". Gratulujemy! Dziękujemy za udział w Naszym Festiwalu!

Festiwal Matematyki i Nauk Ścisłych

12 marca 2015 r. Festiwal Matematyki i Nauk Ścisłych w Gimnazjum nr 17 w Gdańsku

Zapraszamy do zabawy nauką!

1. Uczniowie będą mogli zapoznać się z łamigłówkami matematycznymi, grami logicznymi, kodowaniem – kryptografią, wzorem Picka. (Dziękujemy firmie rebel.pl za pomoc w przygotowaniu Festiwalu)
  2. Ułożą bryły ze słomek i papieru (orgiami ).
  3. Wezmą udział w obserwacjach mikroskopowych fragmentów liści, hodowli pierwotniaków, drożdży, pleśni.
  4. Obejrzą pokaz udzielania pierwszej pomocy i nauczą się jak udzielić jej samodzielnie.
  5. Wezmą udział w efektownych doświadczeniach chemicznych.
  6. Zapoznają się z budową komputera i zobaczą jak taki sprzęt zmontować samodzielnie.
  7. Będą pracować z mapą i globusem indukcyjnym, zapoznają się z klasyfikacją skał.
  8. Wezmą udział w doświadczeniach z elektrostatyki, hydrostatyki, optyki, prądu elektrycznego, poznają właściwości materii.

Zgłoszenia można przesyłać na adres mailowy:rokmatematyki@gmail.com Liczba miejsc ograniczona!

Termin i miejsce wydarzenia

12 marca 2015; od godziny 9.00 do 15.00

Gimnazjum nr 17 im. Kardynała Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia w Gdańsku, ul. Startowa 9 www.zkpig13.edu.pl

Kto może wziąć udział?

Zapraszamy uczniów klas 5. i 6. szkół podstawowych wraz z opiekunami (wychowawcami).

Najaktywniejsza klasa otrzyma w nagrodę wycieczkę do Centrum Hewelianum na wystawę „Łamigłówka".

Kontakt do Organizatorów

GIMNAZJUM NR 17 (zkpig13.edu.pl/kontakt)   Koordynatorki: Barbara Brzostowska, Magdalena Stankiewicz Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Festiwal Nauki 2015

30 stycznia 2015 odbył się w naszej szkole Festiwal Nauki. Wzięły w nim udział klasy 5. i 6. SP 92. Uczniowie mieli możliwość zapoznać się z eksperymentami chemicznymi i fizycznymi. Oglądali przez mikroskop przygotowane wcześniej preparaty. Wzięli udział w zajęciach Edukacji dla Bezpieczeństwa, w ramach których uczyli się jak resuscytować osobę nieprzytomną. Mogli też obejrzeć różne skały i zapoznać się z ich klasyfikacją. Zaznaczali na mapie i globusie podane szerokości i długości geograficzne.

Festiwal trwał 3 godziny, w czasie których uczniowie wyposażeni w karty uczestnika, zdobywali kolejne punkty.

Nagrodą dla najaktywniejszej klasy było wyjście do Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni ufundowane przez Radę Rodziców.

Festiwal Nauki w obiektywie:

2011 ZKPIG13 - aktualności.