Wolontariat

Postaw na ŻYCZLIWOŚĆ

Załączniki
Pobierz plik (Tumbo pomaga.pdf)Tumbo pomaga.pdf122 kB

Mikołaje łączcie się

Serdecznie dziękuję za zakup herbatników podczas zorganizowanej w szkole sprzedaży. Dzięki zebranym środkom będzie można sprawić radość w Mikołajki siedmioletniemu Kacprowi – podopiecznemu Fundacji Hospicyjnej.

Szczególne podziękowania kieruję również do wolontariuszy zaangażowanych w pomoc przy pieczeniu ciastek - uczennic klasy 7c: Natalii, Heleny, Ewy, Jagody i Mai oraz ucznia klasy 8b – Fabiana.

Akcja Uśmiech Dziecka

Akcja Uśmiech Dziecka na Dzień Dziecka prowadzona jest przez Fundację Hospicyjną, która na swojej stronie internetowej umieszcza listę marzeń dzieci osieroconych będących pod jej opieką. Z tej listy można wybrać konkretną osobę dla której przygotuje się paczkę.
Sposobem na pozyskanie środków pieniężnych na ten cel było zorganizowanie pieczenia herbatników i ich sprzedaż na terenie szkoły. Odbyły się trzy spotkania: w poniedziałek 9 kwietnia, sobotę 14 kwietnia i kolejny poniedziałek 23 kwietnia, podczas których pieczone były herbatniki, a następnie pakowane. Sprzedaż odbywała się w trzy kolejne wtorki kwietnia (10, 17 i 24). W akcję przygotowania ciastek zaangażowało się w sumie czternaścioro uczniów z klas: 6c, 7b i 7c. Sprzedażą podczas długiej przerwy zajmowało się siedmioro uczniów z klas 6b i 6c. Akcja spotkała się z pozytywnym odzewem. Dzięki temu udało się zebrać ponad 560 złotych, a z listy marzeń wybrać czworo dzieci: rocznych Izabelę i Jakuba oraz dziewięcioletnią Wiktorię i piętnastoletnią Aleksandrę, dla których zakupiono prezenty (zabawki, książki, słodycze i środki do pielęgnacji). Paczki zostały dostarczone do siedziby Fundacji Hospicyjnej.

 Trwa ładowanie zdjęć... 

 

Uśmiech Dziecka

Przez trzy kolejne wtorki kwietnia (10, 17 i 24) będą sprzedawane podczas długiej przerwy herbatniki, które będą pieczone przez uczniów Szkolnego Koła Wolontariatu. Paczka ciastek będzie kosztowała 2 zł.
Pieniądze zostaną przeznaczone na akcję Uśmiech Dziecka - zakup prezentów dla dzieci osieroconych będących pod opieką Fundacji Hospicyjnej.
Zachęcamy do zakupu herbatników :)

Działania Szkoły Podstawowej nr 92 na rzecz podopiecznych Fundacji Hospicyjnej

  • Akcja Mikołajkowa

– pieczenie i sprzedaż herbatników

W październiku na terenie szkoły zorganizowano wypiek ciastek i ich sprzedaż podczas przerw lekcyjnych oraz popołudniowego dyżuru dla rodziców. W projekt zaangażowani byli głównie uczniowie ze Szkolnego Koła Wolontariatu z klas 4-7, ale akcję wsparły również czynnie wolontariuszki klas gimnazjalnych z Koła Caritas wraz z opiekunką p. Dorotą Mularczyk. Udało się również włączyć w akcję pieczenia rodziców, którzy w domu przygotowali ciastka na sprzedaż. Akcja cieszyła się dużym powodzeniem – za sprzedane ciastka zebrano 858,38 zł. Pozyskane środki przeznaczone zostaną na zakup sprzętu do rehabilitacji, środków pielęgnacyjnych, lekarstw, pościeli oraz ubrań dla podopiecznego Fundacji Hospicyjnej, piętnastoletniego Szymona – niewidomego chłopca z zaburzeniami wchłaniania z przewodu pokarmowego i zaburzeniami snu.

Dziękujemy za życzliwy odzew i zachęcamy do wspierania działań Fundacji Hospicyjnej.

  • Dzień Tumbo

– wsparcie Funduszu Dzieci Osieroconych

  • Pomoc w Centrum Wolontariatu
  • Zbiórka środków do pielęgnacji chorych

W grudniu (od 4 do 20 grudnia) prowadzona będzie zbiórka białych produktów dla chorych będących pod opieką Hospicjum im. ks. Eugeniusza Dutkiewicza. Dary można przekazywać pani J. Wiśniewskiej (s. 201) i p. K. Kolary (s.406).

Lista potrzebnych rzeczy:

  • Chusteczki nawilżone
  • Środki do pielęgnacji dzieci: szampony, oliwki, płyny do kąpieli, mydła w płynie, kremy do pielęgnacji – np. sudocrem, pampersy (różne rozmiary)
  • Balsamy dla dzieci i dorosłych

Zachęcamy do pomocy i z góry za nią dziękujemy.

 Trwa ładowanie zdjęć...
2011 ZKPIG13 - Wolontariat.
Powered by Joomla 1.7 Templates